yezey - japońskie noże kuchenne

Noże ostrzejsze niż chili? To właśnie noże japońskie.

Czy noże mogą być ostrzejsze niż chili? Osiagnięcie pełnego naostrzenia sprawia, że określenie ich ostrzejszych niż papryczka jest jak najbardziej trafne, lecz czym poza ostrością cechują się japońskie noże kuchenne?

Japoński_noż_kuchenny_cleaver_knife

Japońskie noże kuchenne cechują się funkcjonalnością, dokładnością w krojeniu, prostotą użytkowania oraz wyjątkowym designem, są one niezbędnym atrybutem każdego miłośnika kuchni, zarówno amatora jak i profesjonalisty. Przybliżmy cechy, które ułatwią nam codzienne gotowanie.

Funkcjonalność.

Nasada noży japońskich jest zaprojektowana specjalnie z myślą o tym, by były one łatwe, wygodne i praktyczne w trzymaniu. Dzięki dokładnemu wykonaniu, użytkowanie z tego rodzaju noży nie wymaga używania dodatkowej siły jak w przypadku zwykłych noży kuchennych. 

Dokładność w krojeniu.

Określenia ostry jak brzytwa nie sposób pominąć, jeśli mówimy o japońskich nożach kuchennych. Precyzyjność zapewnia krojenie z dokładnością co do militetra. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie ostrości jak brzytwa możliwe jest tylko przy odpowiednim naostrzeniu ostrzałką do noży. Nikt z nas nie lubi poszarpanego mięsa, dobrze jest więc zainwestować w długowieczny zakup i cieszyć się precyzjnie przeciętym mięsem. 

Prostota użytkowania.

Wydawać by sie mogło, ze japońskich noży może używać tylko prawdziwy, wykwalifikowany szef kuchni. Nic bardziej mylnego! Każdy z nas ma w sobie duszę Szefa Amaro i każdy z nas ma prawo poczuć się jak prawdziwy ekspert. Noże japońskie przystosowane są do wykorzystania w tradycyjnej jak i zaawansowanej kuchni. Lekkość i komfort użytkowania pozwala na precyzyjne cięcia, bez użycia dodatkowej siły.

Myślisz, że ten rodzaj noży nie sprawdzi się u Ciebie w kuchni, ponieważ nigdy nie miałaś/miałeś styczności z takim produktem?

Większość japońskich noży kuchennych takich jak np: noż szefa kuchni posiada antypoślizgowy, drewniany uchwyt, który tworzy balans z Twoją dłonią, dzięki czemu nie odczujesz różnicy w użytkowaniu, natomiast zobaczysz efektywność cięcia. Co więcej, ergonomiczny kształt chroni Cię przed skaleczeniem. Rekomendowane jest kupowanie noży z drewnaninym uchwytem, który jest bezpieczniejszy od plastikowego.

Wyjątkowy design.

Wszyscy doskonale wiemy, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Skąd więc pewność, że noże japońskie wpasują się do naszej kuchni? 

Japońskie noże kuchenne odznaczają się różnorodnością. Możemy tutaj przybierać w ich rodzajach jak i kształtach. Każdy kształt to inne zastosowanie. Począwszy od tych z zaokrąglonym uchwytem, przez kwadratowe a nawet owalne - drewniane, metalowe. Ich szeroka gama pozwola na wybór odpowiedniego wykończenia dopasowanego do wnętrza kuchni. Każdy nóż może wyglądać inaczej, ale wszystkie zawsze będą ostre jak brzytwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych nożach kliknij w link i zapoznaj się artykułem poświęconym każdemu japońskiemu nożu kuchennemu z osobna.

 

Sprawdź zestaw japońskich noży, przekonaj się o ich unikatowych cechach.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz