Serwis obiadowy - jaki kształt wybrać?

Serwis obiadowy - jaki kształt wybrać?

Serwis obiadowy powinien sprawiać wrażenie efektu ekskluzywnego lub zachwycać swoją prostotą. Stojąc przed wyborem kształtu naczyń należy zastanowić się czy wybrać niecodzienny kształt, ale zachować minimalizm koloru czy może wręcz przeciwnie – wybrać prosty kształt z barwnym designem.

Jaki kształt serwisu obiadowego wybrać by był wyjątkowy?

Należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Szukasz serwisu obiadowego, który będzie z Tobą latami?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, zdecyduj się na serwisy klasyczne, stonowane kolorystycznie, najlepiej w ciemniejszych/głębokich odcieniach.

Okrągły kształt – klasyczny wybór, który jest zawsze w modzie. Ich uniwersalność pozwala dopasować się do każdego rodzaju stylu pomieszczenia, dodatkowo serwis obiadowy wzbogacony o delikatną kwiatową dekorację stołu, będzie prezentować się elegancko. Dostępne są różne kolory okrągłych talerzy, natomiast najlepiej wybierać te o głębokiej kolorystyce. Kolor zielony świetnie sprawdzi się przy tego typu kształcie, doda nowoczesności, ale również dzięki głębi zachowa uniwersalność i minimalizm.

Kwadratowy kształt – kwadratowa zastawa najlepiej sprawdza się przy wykonaniu z porcelany. Zapewnia estetyczny i pełen minimalizmu styl wpasowujący się do każdego rodzaju designu. Jest symbolem harmonii i subtelności. Z pewnością serwis obiadowy w kwadratowym kształcie zapewni elegancję Twoim potrawom. Głęboka odcień koloru niebieskiego w połączeniu z czarnymi elementami to świetny wybór do tego typu kształtu.

Prostokątny kształt - dodatkowe złote zdobienia to gwarancja luksusowego minimalizmu na stole. Dania na tego rodzaju zastawach prezentują się elegancko i dostojnie. Kolorystyka powinna być zachowana między bielą a głęboką szarością.

Do tego rodzaju kształtów zalecamy dobór głębokich odcieni, które podkreślą elegancję stołu.

Szukasz serwisu obiadowego, który doda pazura Twoim daniom?

Tutaj tak naprawdę możemy eksperymentować, łączyć różnego rodzaju kształty takie jak: romby, prostopadłościany, okręgi ze żłobieniami itp. razem z mocną kolorystyką. Należy jednak pamiętać o granicy dobrego smaku i zwrócić uwagę na design naszego pomieszczenia. Pamiętaj by serwis komponował się z całością Twojej dekoracji stołu i wystroju pomieszczenia, a nie odciągał uwagę dekoncentrując domowników od tego co najważniejsze przy wspólnym posiłku – rozmowie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyborem odpowiedniego dla siebie zestawu serwisu obiadowego.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz