Z jakiego materiału wybrać serwis obiadowy?

Z jakiego materiału wybrać serwis obiadowy?

Serwis obiadowy to niezaprzeczalny must have w domu. Rodzinne obiady z najbliższymi to coś co łączy ze sobą domowników i wzmacnia relację między nimi. Wybierając zastawę stołową często kierujemy się wyglądem a nie jakością. Oba aspekty są bardzo ważne i powinny iść ze sobą w parze, dlatego jaki serwis obiadowy należy wybrać by cieszyć się nim przez długie lata?

Serwis obiadowy powinien być wytrzymały, wyprodukowany z dobrej jakości materiału, ale również odpowiednio wpasowując się w kolorystykę naszej przestrzeni domowej.

Jaki materiał jest najlepszy?

Porcelana – najpopularniejszy i najczęstszy wybór w przypadku zakupu zastawu obiadowego. Porcelana jest elegancka, klasyczna, zawsze dobrze prezentuje się na stole. Serwis obiadowy nada się na różne uroczystości. Materiał natomiast mimo swojej efektywności jest cienki i delikatny, łatwy do zbicia, natomiast jego najwyższa jakość zapewnia świetną prezencję.

Porcelit – produkowany z mieszanki glinki kaolinowej (tak jak porcelana), lecz oparty na gorszej jakości składnikach. Plusem jest niska cena, minus to zdecydowanie jeszcze większa podatność na uszkodzenia mechaniczne. Serwisy obiadowe z porcelitu nie osiągają śnieżnobiałego koloru jak porcelana, lecz wciąż są przyzwoitym wyborem.

Naczynia ceramiczne – zestawy obiadowe cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Są odporne na niskie i wysokie temperatury, w dodatku można myć je w zmywarce co ułatwia i przyśpiesza pracę w kuchni. Serwisy ceramiczne są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu mogą służyć latami a ich wybór kolorystyczny zapewnia dopasowanie do każdego rodzaju kuchni.

Naczynia ze szkła – elegancka alternatywa, która bardzo dobrze prezentuje się na stole. Wykonane ze szkła hartowanego o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Przy wyborze należy pamiętać, że jest to wciąż materiał szklany, który przy potłuczeniu rozpada się na drobinki, co może być ryzykowne przy posiadaniu najmłodszych domowników.

Serwis obiadowy z kamionki – kamionka produkowana z gliny to mocny materiał, który odporny jest na upadki oraz działania chemiczne, jego oryginalny design nie będzie pasował do każdej kuchni, natomiast gdy zostanie dobrze dobrany do wnętrza, stworzy unikatowy klimat podczas celebrowania posiłku.

Zestaw naczyń obiadowych to ważny element, który wzbogaci estetykę Twojego domu oraz sprawi, że celebracja posiłków z rodziną i znajomymi będzie jeszcze większą przyjemnością. Efektowny serwis obiadowy wpływa na estetykę dań i ich poczucie smaku.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych serwisów obiadowych w różnych wielkościach.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz